Vyrábame váhy a vážiace systémy na mieru

Plošinové váhy

Ak hľadáte váhy, ktoré majú všestranné využitie pre váženie materiálu či nákladu akékohokoľvek typu, ktorý je možné umiestniť na plošinu, ste na správnom mieste. 

Plošinové váhy poznáme ako obchodné (určené meradlá), ktoré sú určené pre váženie v obchodnom styku. Ak teda potrebujete predávať, alebo nakupovať materiál na základe hmotnosti, potrebujete práve takéto určené meradlo. Pri tomto type váh sa uskutočňuje úradné overenie (ciachovanie) v intervale každé 2 roky.

Ďalej vám ponúkame váhy technologické (neurčené meradlá), ktoré sú určené pre kontrolné váženie, resp. váženie pre vlastné potreby. Pri týchto meradlách je možné uskutočniť kalibráciu s vydaním kalibračného protokolu.

Plošinové váhy pre potravinársky priemysel

Tieto váhy sú určené pre statické váženie v potravinárskom priemysle. Váhy majú väčšinou konštrukciu nosníka váhy vyhotovenú z nerezovej ocele. Váhy majú taktiež zvýšené krytie proti vlhkosti a agresívnemu prostrediu – tzv. IP krytie.

Príslušenstvo k plošinovým váham

K plošinovej váhe je možné pripojiť rôzne príslušenstvo podľa Vaši potrieb. Indikátor váhy zobrazujúci hmotnosť (tzv. displej váhy) môže mať rôzne výstup na pripojenie napríklad:

  • Externý displej pre zobrazenie naváženej hmotnosti
  • výstup úre počítača alebo tlačiareň
  • možnosť pripojiť vážiaci softvér

K plošinovým váham je taktiež možné pripojiť tlačiareň vážnych lístkov a uskutočniť tak váženie bez potreby využitia počítača.

Ďalším voliteľným doplnkom je svetelná, alebo zvuková signalizácia, ktorá môže byť použitá ako signalizácia nadlimitnej/podlimitnej váhy.

Plošinové váhy okrem funkcie váženia môžu mať aj ďalšie funkcie, ktoré Vám zjednodušia prácu. Môže sa jednať napríklad o:

  • kontrolné váženie (kontrola hmotnosti podľa nastavených limitov)
  • funkcia počítania kusov (s možnosťou kontrolného váženia)
  • percentuálne váženie
  • Navažovanie, alebo dávkovanie

Výroba váh na zákazku

Naše váhy vyrábame podľa vašich požiadaviek. Preto v tejto tabuľke uvádzame základné rozmery váh a váživosti, z ktorých si môžete vybrať. Na základe vašej požiadavky vám však vyrobíme váhu presne podľa vašich predstáv. 

Firma Bruto s.r.o. je výrobcom váh. Naše plošinové váhy pre vás vyrábame na mieru, podľa vašich požiadaviek. Radi vám vypracujeme cenovú ponuku na váhu s váživosťou a rozmermi podľa vášho želania.